Michal Horáček - cesta za skvělým člověkem

11. března 2007 v 13:17 | autorem je mecenáš... |  reakce a názory ostatních

Toto o mě řekl jeden milý a laskavý člověk...


napsali v novinách:

Zámožný podnikatel a textař Michal Horáček tvrdí, že svým mecenášstvím splácí štěstí, které ho v životě potkalo. V tom vidí smysl svých darů.

* Proč máte tak štědrou ruku?

Každý, kdo založil a rozvinul úspěšný podnik, musel mít dobrý nápad, najít spolehlivé partnery, osvojit si nové znalosti a vynaložit mnoho práce. Proto má často pocit, že si svůj úspěch plně zasloužil. Nicméně snadno zapomene, že musel mít ještě něco: štěstí. Už to, že má člověk dvě zdravé ruce a nohy, není nic samozřejmého - den co den o tom sní každý, kdo je třeba na invalidním vozíku. Proto si myslím, že přízeň Štěstěny je třeba splácet. A v tom je pro mne smysl a motiv mecenášství. Tenhle princip se zdaleka netýká jen bohatých lidí.

* Máte po ruce nějaký příklad?

Řeknu vám příběh, který mě dojal a naplnil takovou nadějí jako snad žádný jiný. Poslal jsem jedné postižené kvadruplegičce jménem Maruška peníze, aby si mohla koupit fotoaparát se stabilizátorem, který by jí umožnil fotografovat navzdory tomu, že má chromou ruku. Považovala ten dar za nečekané štěstí - takže se rozhodla podělit se o ně a poslala pět tisíc korun na Nadaci Charty 77. Ona, sama chromá a nadto z rodiny, která šetří doslova každý halíř! Může-li ona, každý může. Prosím každého, kdo toto čte, ať zváží cenu svého štěstí.


MF DNES 9. 7. 2005
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama