Ples AFRIKA - cesta za nadějí...

13. května 2007 v 0:04 | autor - většinou já ... |  článečky o cestách životem...
Ples Afrika - tak to bylo něcíčko...

Lucerna v Praze, 27. dubna 2007, 19:00 hodin
Tak to Vám bylo něco! Přijela jsem do Lucerny s mamkou a za ten úžasný večer jsem párkrát zalitovala, že sedím na vozíku a že nemůžu v tom africkém rytmu "trsat" s ostatními. Bylo to úžasný!
Vloni jsem si našla na internetu - na www stránce Humanistického hnutí - třináctiletou holčičku z Nairobi v Keni a adoptovala si ji na dálku. Jmenuje se Everline a už zase může chodit do školy. A protože jsem tedy "adoptivní máma", přišla mi pozvánka na tento multikuturní ples.
Ples plný nádherně divoké hudby vtipně uváděla paní Ester Kočičková. Na pódiu se vystřídalo na deset hudebních skupin, vystoupily břišní tanečnice, úžasna skupina asi třiceti bubeníků, jejichž divoký rytmus zvedl ze židle snad každého. Žilo to na pódiu, na parketu i na balkónech. Lucerna duněla africkými rytmy, ty bubny a bubínky mě skoro nadzvedávaly z vozíku..., tak jsem aspoň tleskala a jedla chlebíčky a skvěle se bavila.
Ples Afrika v pražské Lucerně již po několikáté pořádá Humanistické hnutí. Jeho cílem je pomoci projektům pořádaným na podporu hlavně vzdělávání v chudé Africe a Asii, v rámci mezinárodní Kampaně lidské podpory.
Zábavný charakter a takřka letní atmosféra na konci pražské zimy je skvělou formou, která umožňuje zprostředkovat velkému počtu lidí každého věku poznávání nejrůznějších kultur a umění. Cílem této akce je nejen taneční zábava, ale taky a hlavně - prevence proti rasismu, diskriminaci a netoleranci mezi mládeží. A taky motivace k angažovanosti nejen mladých lidí v naší společnosti. Angažovanosti ve smyslu spolupráce a vzájemné pomoci, solidarity, tolerance a respektování všech lidských práv.
Na plese nebylo až tak plesové oblečení, jak jsme zvylí tady u nás. Byl to ples Afrika, oblečení tedy více méně etno. Třásně, nádherné batikované šaty a haleny všech barev, uvolněná veselá atmosféra, mnohde jsme zahlédly při tanci i bosé nohy. Všichni byli veselí, řádili, nad pódiem se na malém plátně promítaly snímky dětí z afrických vesniček a škol … a všude bylo plno oranžových balónků … a nám se tam děsně líbilo. Už teď víme, že příští rok si tuto barevnou a energií ... - a nadějí - nabitou atmosféru, nenecháme ujít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niškiš Niškiš | 25. března 2008 v 17:07 | Reagovat

Ahoj, to je super recenze! doufam, že se v Lucerně tento rok (11. dubna) uvidíme. :) Už se to chystá...

2 Brian Brian | E-mail | Web | 29. června 2012 v 10:43 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama