Aneta Langerová křtila Dotek - cesta za hudbou..

21. června 2007 v 2:44 | autor jsem většinou já ... |  článečky o cestách životem...
... a já u toho byla...
...četla jsem v novinách: Měsíc po jejím vydání pokřtí zpěvačka Aneta Langerová svou druhou desku nesoucí název Dotyk. Stane se tak na koncertu, který se uskuteční 21. června v pražském Paláci Akropolis.

Tak jsme s mamkou vyrazily do Prahy. Kolem osmé začal ten nářez... Drobná Aneta hrála a zpívala jak o život. Písničky známé i nové, ale všechny zpívala ... srdcem.
Málokdo by si před rokem pomyslel, že dvacetiletá Aneta vydá kvalitní autorskou desku, která bude mít takový úspěch. Jmenuje se Dotyk a je pro tichou a uzavřenou Anetu, která je autorkou většiny písní, jak sama říká - otevřenou intimní zpovědí. Prodalo se jí zatím na 30 tisíc a Aneta přiznala, že až nyní, po vydání své druhé desky Dotyk, je spokojená. První album Spousta andělů, které mělo mezi fanoušky obrovský úspěch, se jí prý moc nelíbilo.
Aneta své vystoupení v horkém zaplněném sále plném propocených fanoušků zahájila písní Malá mořská víla, která rovněž otvírá její nové album.
"Máme dost práce, tak se do toho pustíme. Co vy na to?," přivítala publikum, které se postupně dočkalo všech písniček z Dotyku. Aneta nezapomněla ani na hity z první desky, jako Spousta andělů, Nebe v loužích, Pár důvodů a samozřejmě Vodu živou, při níž zpíval celý klub. Po každé písničce následoval bouřlivý aplaus, tekly i slzy dojetí.
Úspěch na otevřené scéně slavil také Anetin host - nevidomý chlapec Radim Vojtek, který dorazil zazpívat si s Anetou duet -charitativní Píseň pro Světlušku,
Na podiu Anetu doprovodila čtyřčlenná kapela. Kromě jejího dlouhodobého spolupracovníka, kytaristy skrytého pod pseudonymem a.m.almela, jsou jejími členy baskytarista Martin Ledvina, bubeník Štěpán Smetáček a klávesista Jakub Zitko. Kmotry nové desky byli - Anetin bratr a manažer Nikola Langer, producent Jan P. Muchow a muzikant Michal Hrůza.
Album Dotek vyšlo s téměř tříletým odstupem od debutu desky Spousta andělů /kterého se prodalo přes 120 tisíc/ a ihned po vydání se vyšplhalo do čela domácího žebříčku nejprodávanějších desek. Dosud mu vévodí. Aneta od šéfa vydavatelství SONY BMG Zbyňka Knoblocha dostala během koncertu dvojnásobnou platinovou desku.
Skvělá show, úžasný zážitek a zase jsme našly jeden bezbariérový vstup ... za poznáváním... Díky!.
Aneta mi napsala věnování na své nové CD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peta peta | E-mail | Web | 13. září 2009 v 13:54 | Reagovat

Aneta nejlepší, naše Říčaňanka..:-)

2 Vitezslav Vitezslav | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 15:27 | Reagovat

Pěkný....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama